Türk Herkül, Cep Herkülü: Naim süleymanoğlu’nun hayatını anlatan gerçek olaylardan esinlenerek çekilecek film 25 ekim’de vizyonda. Naim Süleymanoğlu 23 Ocak 1967’de Bulgaristan’ın Kırcaali ilçesinde dünyaya geldi. Çok genç yaşlarında(9yaşında başladığı biliniyor) Halter sporu ile tanıştı ve boyunun kısa kalmasının sebeplerinden biri de bu spordu.Boyunun kısa olmasına rağmen güçlü olması sebebiyle arkadaşları tarafından kendisine “Cep Herkülü” lakabı verildi. Naim Süleymanoğlu ilk dünya rekorunu brezilya’da düzenlenen dünya gençler halter şampiyonasında kırdı ve ozaman sadece 15 yaşındaydı, ozamanlar Bulgaristan için müsabakalara katılıyordu ancak o Türk oğlu türktü. 1984, 1985 ve 1986 yıllarında dünyada ‘yılın haltercisi’ seçildi. 1986’da Melbourne’de düzenlenen Dünya Halter şampiyonası’nda Bulgaristan’daki bu baskılardan kurtulmak için Türkiye Büyükelçiliği’ne sığındı. Türkiye’ye ilticasında ve getirilmesinde bizzat Turgut Özal ilgilendi. Tabii Cep Herkülü’nün potansiyeli çok fazlaydı ve Bulgaristan devleti bu durumu kabul etmek istemedi ve bir çok zorluk çıkardı. Yıl 1988 olduğunda Seulda düzenlenecek olimpiyatlara hazırlanan Cep Herkülü’nün Türkiye için yarışıp yarışamayacağı belirsizliğini koruyordu. Bulgaristan hükümeti’nin 1 milyon dolar karşılığında gerekli izinleri verebileceğini iletmesinin ardından bonservisi alındı. Bu olimpiyatlarda Süleymanoğlu 60 kg koparmada sırasıyla 145 kg, 150.5 kg, 152.5 kg, silkmede 175 kg, 188,5 kg, 190 kg, toplamda da 320 kg, 339 kg, 342.5 kg kaldırarak 6 dünya 9 olimpiyat rekoru kırıp mükemmel bir zafer elde etti. Böylece Türkiye’ye olimpiyatlar tarihinde güreş dışında ilk altın madalya kazandıran Efsane sporcu oldu.
Yaşamı boyunca binlerce başarıya imza atmış ve uluslar arası arenada bir çok kez bayramızı dalgalandırmıştır. Cep herkülünün filmi 25 ekim’de yayınlanacaktır, daha önce sayfamızı ziyaret ettiyseniz lütfen yayımlanacağı tarihi bekleyiniz.

Türk Herkül Full HD izle, Türk Herkül filmini izle, Cep Herkülü HD izle, Naim süleymanoğlu Filmi izle

Türk Herkül

Türk Herkül

(Türk Herkül)
  • Yapım Yılı 2019
  • Ülke Türkiye
Yönetmen Ozer Feyzioglu, Hilal Saral
Senaryo Baris Pirhasan, Sinem Uslu
Oyuncular Hayat Van Eck, Yetkin Dikinciler, Selen Öztürk, Gürkan Uygun
Türk Herkül, Cep Herkülü: Naim süleymanoğlu'nun hayatını anlatan gerçek olaylardan esinlenerek çekilecek film 25 ekim'de vizyonda. Naim Süleymanoğlu 23 Ocak 1967'de Bulgaristan'ın Kırcaali ilçesinde dünyaya geldi. Çok genç yaşlarında(9yaşında başladığı biliniyor) Halter sporu ile tanıştı ve boyunun kısa kalmasının sebeplerinden biri de bu spordu.Boyunun kısa olmasına rağmen güçlü olması sebebiyle arkadaşları tarafından kendisine "Cep Herkülü" lakabı verildi. Naim Süleymanoğlu ilk dünya rekorunu brezilya'da düzenlenen dünya gençler halter şampiyonasında kırdı ve ozaman sadece 15 yaşındaydı, ozamanlar Bulgaristan için müsabakalara katılıyordu ancak o Türk oğlu türktü. 1984, 1985 ve 1986 yıllarında dünyada 'yılın haltercisi' seçildi. 1986'da Melbourne'de düzenlenen Dünya Halter şampiyonası'nda Bulgaristan'daki bu baskılardan kurtulmak için Türkiye Büyükelçiliği'ne sığındı. Türkiye'ye ilticasında ve getirilmesinde bizzat Turgut Özal ilgilendi. Tabii Cep Herkülü'nün potansiyeli çok fazlaydı ve Bulgaristan devleti bu durumu kabul etmek istemedi ve bir çok zorluk çıkardı. Yıl 1988 olduğunda Seulda düzenlenecek olimpiyatlara hazırlanan Cep Herkülü'nün Türkiye için yarışıp yarışamayacağı belirsizliğini koruyordu. Bulgaristan hükümeti'nin 1 milyon dolar karşılığında gerekli izinleri verebileceğini iletmesinin ardından bonservisi alındı. Bu olimpiyatlarda Süleymanoğlu 60 kg koparmada sırasıyla 145 kg, 150.5 kg, 152.5 kg, silkmede 175 kg, 188,5 kg, 190 kg, toplamda da 320 kg, 339 kg, 342.5 kg kaldırarak 6 dünya 9 olimpiyat rekoru kırıp mükemmel bir zafer elde etti. Böylece Türkiye'ye olimpiyatlar tarihinde güreş dışında ilk altın madalya kazandıran Efsane sporcu oldu.
Yaşamı boyunca binlerce başarıya imza atmış ve uluslar arası arenada bir çok kez bayramızı dalgalandırmıştır. Cep herkülünün filmi 25 ekim'de yayınlanacaktır, daha önce sayfamızı ziyaret ettiyseniz lütfen yayımlanacağı tarihi bekleyiniz.

Önemli:

Video dört dakika sonra otomatik olarak açılmaktadır, sayfayı kapatmanız durumunda yada sayfayı yenilemeniz durumunda süre ne yazık ki başa sarmaktadır. Videonun açılabilmesi için 4 dakika beklemeniz gerekmektedir.

4 dakika içinde açılmaz ise, Alternatif için:

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum