Eşitlik Savaşçısı (On The Basis Of Sex), Ruth Bader Ginsburg’ün hak eşitliği için sonuna kadar verdiği mücadeleyi ve ilham veren hayat hikayesini konu alıyor.

Ruth Bader Ginsburg, çok başarılı bir avukat. Ruth, erkek popülasyonunun fazla olduğu bir okuldan mezun olmuştur ve kocası Marty ile okul yıllarından tanışır. Hayatın bir çok anlamında eşit olmadığınız zaten hepimiz biliyoruz. Ruth birçok alanında hak eşitsizliği ile karşılaşır ve bu yolda zorlu bir hukuk mücadelesine girişir. Anayasa Mahkemesi’nin uyguladığı cinsel bir eşitsizlik kararını gözüne kestiren Ruth bu kararı bozdurmaya çalışır. Tahmin edersiniz ki anayasa kararın değiştirilmesi öyle kolay olacak bir durum değildir.
Bu çığır açacak olan davada genç avukatın sonuna kadar destekçisi ise kocası Marty’dir. Eşitlik Savaşçısı filmi, insan hakları savunucu Ruth Bader Ginsburg’ün hayat hikayesinin yanı sıra kadın hakları için verdiği mücadele ele alınıyor. Yönetmen koltuğunda Mimi Leder’ın oturduğu film dizifilm720 kalitesi ile sizler ile.

Eşitlik Savaşçısı Türkçe altyazılı, Reklamsız, On The Basis Of Sex TR alt yazılı

Eşitlik Savaşçısı Türkçe altyazılı, Reklamsız, On The Basis Of Sex TR alt yazılı, Eşitlik Savaşçısı HD izle

Eşitlik Savaşçısı (On The Basis Of Sex)
6.8 IMDB Puanı

Eşitlik Savaşçısı (On The Basis Of Sex)

(On the Basis of Sex)
  • Yapım Yılı 2018
  • Ülke Amerika
  • Yapım Şirketi Focus Features
  • Film Süresi 120 dakika
Yönetmen Mimi Leder
Senaryo Daniel Stiepleman
Oyuncular Felicity Jones, Armie Hammer, Justin Theroux, Sam Waterston
Eşitlik Savaşçısı (On The Basis Of Sex), Ruth Bader Ginsburg’ün hak eşitliği için sonuna kadar verdiği mücadeleyi ve ilham veren hayat hikayesini konu alıyor. Ruth Bader Ginsburg, çok başarılı bir avukat. Ruth, erkek popülasyonunun fazla olduğu bir okuldan mezun olmuştur ve kocası Marty ile okul yıllarından tanışır. Hayatın bir çok anlamında eşit olmadığınız zaten hepimiz biliyoruz. Ruth birçok alanında hak eşitsizliği ile karşılaşır ve bu yolda zorlu bir hukuk mücadelesine girişir. Anayasa Mahkemesi'nin uyguladığı cinsel bir eşitsizlik kararını gözüne kestiren Ruth bu kararı bozdurmaya çalışır. Tahmin edersiniz ki anayasa kararın değiştirilmesi öyle kolay olacak bir durum değildir.
Bu çığır açacak olan davada genç avukatın sonuna kadar destekçisi ise kocası Marty’dir. Eşitlik Savaşçısı filmi, insan hakları savunucu Ruth Bader Ginsburg’ün hayat hikayesinin yanı sıra kadın hakları için verdiği mücadele ele alınıyor. Yönetmen koltuğunda Mimi Leder’ın oturmaktadır.