Devam Ediyor
Masum
8.9 IMDB Puanı

Masum

Netflix internet dizileri modeli ile yepyeni bir akıma yol açtı desek abartmamış oluruz. Türkiye'de bu serüvene artık ayak uydurdu. İzleyiciler için adeta yeni nefes olan Netflix 8 bölümden oluşan Masum bir mini dizi sunmakta :)

Seren Yüce dizinin yönetmeniliği üstlenmekte. Ayrıca kendisinin ilk dizisidir. Haluk Bilginer, emekli komiser Cevdet’i; Ali Atay, Cevdet’in akademiden öğrencisi komiser Yusuf’u; Okan Yalabık, Cevdet’in sorunlu oğlu Tarık’ı; Serkan Keskin, Cevdet’in bir diğer sorunlu oğlu Taner’i; Tülin Özen, Tarık’ın eşi olan Emel’i; Nur Sürer, Cevdet Komiser’in karısı rolünü; Bartu Küçükçağlayan ise Emel’in yasak aşkı Selim’i canlandırıyor.

Dizinin konusunu kısaca özetlemek gerekirse, Komiser Cevdet’in ailesinin başından geçen trajik olaylar anlatılmaktadır. Basit bir ailesi ile yaşamakta iken başlarından geçen bir kaz kardeşini ve eşini ondan alır. Ardından akli dengesini yitirir. Sakin bir sahil kasabasında babası ve annesiyle beraber günlerini geçirmektedir. Kendisini bunca yaşanmışlıkların ardından toparlamaya çalışırken ailesinin yok oluşuna dair bilinmeyenler gün yüzüne çıkacaktır.

Dizi hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın