Devam Ediyor
Dark
8.6 IMDB Puanı

Dark

Senaryo Baran bo Odar, Jantje Friese
Ödüller 1 ödül & 5 Adaylık.
Netflix yapımı dizi: Dark

Netflix son yıllarda son derece başarılı bir yol izlemiştir. Ses getiren yayınlarının yanında yeni dizi ve sinemalar sunmaktadır. Dark'ta bu yeni dizilerden birisidir. Fragmanları sayesinde merakla beklenen Alman dizisinin ilk bölümü birçok gizemi içerisinde barındırdığı kadar çoksayıda ip ucu da içermektedir. Standart olan ilk bölüm bilinmezliği dengesinin çok güzel kurulduğu görülmekte.

Dark, Netflix'in ilk alman dizisi ünvanını taşımaktadır. Dizi yetenekli ve önemli karakterler ile doludur. Spoiler vermeden konusunu açıklamak gerekirse;

2019 yılında küçük bir Alman kasabasında geçen dizi, kasaba sakinlerinin başından geçen gizemli olayları anlatmaktadır. Kasaba herkes birbirini tanımaktadır. Herkes aile dostudur, gençler ise okul arkadaşıdır. Bir gün Erik isimli bir genç ortadan kaybolur yada kaçırılır. Üzerinden bir hayli zaman geçmesine rağmen hala bulanamaz. Bu olay ise içten içe tüm kasabanın huzurunu kaçırmaktadır. Daha sonralarda bu olayın çok uzun süreler önce tekrarladığı ve birşeylerin başlangıcı olduğu anlaşılır.

Konusu gizemli filmin ilk bölümünde çok şey anlaşılmasa bölüm içerisinde sizleri tatmin edecek çok sayıda ip ucunada yer verilmektedir. İyi seyirler dileriz.

Dizi hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum